23 września 2022 r. w Kaplicy Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce Aleksander Machalica i Przemysław Witek wykonają recital poezji i muzyki pt. „Chopin niecodzienny”.

Artyści poznali się podczas współpracy przy projekcie „Chopin – piękno duszy” w 2021 roku. Wspólna fascynacja nie tylko muzyką Chopina, ale i jego niezwykle intrygującym życiorysem, doprowadziła ich do stworzenia projektu „Chopin niecodzienny”, który opowiada historię wielkiego geniusza z Żelazowej Woli na nowo.

Listy Chopina i wiersze o Chopinie w mistrzowskim wykonaniu Aleksandra Machalicy, przeplatane mazurkami, nokturnami, balladami i polonezami w oryginalnych interpretacjach Przemysława Witka – oto uczta, która czeka każdego, kto wybierze się na recital poezji i muzyki, pt. „\Chopin niecodzienny”.

TO WYDARZENIE, KTÓRE UKAZUJE TWÓRCZOŚĆ CHOPINA w nowej odsłonie, POKAZUJE GO ZARÓWNO W ZNANEJ WSZYSTKIM „GLORII I CHWALE”, ALE RÓWNIEŻ JAKO CZŁOWIEKA Z TYMI SAMYMI SŁABOŚCIAMI, ROZTERKAMI I PROBLEMAMI, KTÓRE DOTYCZĄ KAŻDEGO Z NAS.

CHOPIN NIECODZIENNY, CHOPIN PONADCZASOWY – CHOPIN , CHOPIN, CHOPIN… NIGDY NIE JEST GO ZA WIELE, NIGDY NIE SŁYSZAŁEŚ GO TAKIEGO..

PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ, PRZEŻYJ